آخرین اخبار
رنگ آميزى بر روى آلود گى هوا

پیشرفتهای علم نانو باعث ساخت یکی از بهترین سلاح ها برای کاهش آلودگی هوا شده است.

همکاری کمپانی کریستال گلوبال انگلستانCristalGlobal®  با کمپانی بویسن سبب اختراع محصولی جدید به نام ناکسوتKNOxOUT™  گردیده است. کمپانی کریستال گلوبال انگلستان با سابقه طولانی در صنعت نانو و بزرگترین تولید کننده دی اکسید تیتانویوم نانو در جهان می باشد و نیز کمپانی بویسن Boysen® از کشور فیلیپین، دومین کمپانی رنگ آسیا است.

ناكسوت اولین و تنها رنگ تصفیه کننده آلودگی هوا با تكنولوژى كريستال اكتيو  CristalActiv™در جهان می باشد. این محصول حاصل تحقیقات گسترده توسط گروه پیکادا PICADA از اتحادیه اروپا است .

ناکسوت هوا را پاك مى كند و طى يك واكنش شيميايى، اكسيدهاى سمى نيتروژن مانند مونوکسید نیتروژن و دی اکسید نیتروژن حاصل از احتراق موتور خودروها و فعاليت كارخانجات و نيروگاه ها و غيره را خنثى و بى ضرر مى كند .

بکارگیری دی اکسید تیتانیوم نانو سبب خاصیت فتوکاتالیستی در ناکسوت شده است. این امر همچنین باعث خواص آنتی باکتریال، خودشویندگی و  از بین برندگی بو در رنگ ناکسوت شده است. ناکسوت با تبدیل سطوح رنگ شده به تصفیه کننده هوا راهی مقرون به صرفه در رسیدن به هوای پاک تر برای همه مهیا کرده است.

یکی از خواص بسیار مهم ناکسوت کاهش مواد آلی فرار (VOC’s ) می باشد. مواد آلی فرار که شامل صدها ذره سرطان زا در هوا می باشد و مهمترین و خطرناک ترین آن بنزن است. بر پایه آزمایشات موجود رنگ ناکسوت این مواد آلی در محیط اطراف خود تا 90 درصد کاهش می دهد.

بر اساس خواص ذکر شده ناکسوت اولین و تنها رنگ فعال محیط زیست (Eco-Active ) است و در بالاترین سطح  دوستدار محیط زیست  بین رنگهای موجود در جهان قرار دارد. این بدان معناست که این محصول نه تنها خود به محیط زیست آسیبی وارد نمی کند بلکه با مکانیسم فتوکاتالیستی سبب بهبود محیط اطراف خود می شود.

کاتالوگ ناکسوت

 

 

 

 

 
 
  خانه     کارکرد ناکسوت     محصولات     پروژه های ناکسوت     رسانه     مقالات و افتخارات      دانستنیها     درباره ما  
Pars Silkroad Caravan.All Rights Reserved